Naše plavání

Výuka plavání pro třetí třídy pokračuje

Žáci 3. a 4. tříd naší školy každý rok absolvují výcvik plavání v plaveckém bazéně v Sokolově. Ten letošní začal ve středu 16. března. Třetí třídy měly před sebou 15 hodin plaveckého výcviku a čtvrťáci, kteří jezdili do bazénu už minulý školní rok, ukončili plavání po pěti hodinách 20. dubna. Třeťáci pokračují až do poloviny června. Všichni se na výcvik moc těší. Jezdíme autobusem až k bazénu, rychle vystoupíme, ještě rychleji si oblékneme plavky a hurá do sprch, pořádně se osprchovat. U bazénu na nás čekají paní cvičitelky. Jsme rozděleni podle toho, jak umíme nebo neumíme plavat, do plaveckých drah. Ve vodě se nám moc líbí, a když nám začne být zima, jdeme se na chvilku ohřát do sauny a rychle zase do vody. Škoda každé chvilky strávené na suchu. V půl jedné výcvik končí a my se opět v rychlosti převlékáme v šatnách, protože po nás nastupují další plavci. Autobusy již na nás čekají před bazénem a my úplně unaveni, ale spokojeni se vracíme domů ke škole.

Mgr. Dana Bencová, tř. učitelka III.B