znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

*****************

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

* kuchařka/

   vedoucí

   kuchařka

* asistent pedagoga

* sociální asistent

Více informací zde.

Pozvání na muzikálové představené od saských přátel se neodmítá

… a tak se v pátek 19. dubna krátce po obědě se čtyřicetičlenný kontingent žáků druhého stupně vydal do saského Lengenfeldu, aby využil milého pozvání a v partnerské škole G. E. Lessinga zhlédl komponované představení tamějších žáků a učitelů. Cesta autobusem uběhla bez větších potíží a zhruba po hodině a čtvrt nás již srdečně vítali Lengenfeldští ve své škole.  Po krátké svačině jsme a nezbytné návštěvě toalety jsme pak urychleně usedli do hlediště, v nějž se proměnila místní sportovní hala. Spolu s námi se na představení přišlo podívat i mnoho rodičů a přátel účinkujících, a tak volné místečko bylo v mnoha řadách židlí opravdovou vzácností. Hned záhy se před našima očima započal odehrávat komponovaný příběh, na jehož vzniku se podílelo společnými silami značné množství žáků a učitelů školy. Asi devadesátiminutové pásmo složené z pěveckých, recitačních, hudebních, hereckých, tanečních, a dokonce i sportovních čísel bylo orámováno jednotícím příběhem, ve kterém smích, láska a radost svedly souboj se zlobou, netečností a vzájemným odcizením. Vše nakonec skončilo dobře a lidskost a láska opět slavily opětovný triumf. Zaplněné hlediště bylo nadšené a zhlédnutý program ocenilo dlouhotrvajícím potleskem ve stoje. Pro nás pak však již nadešel čas se rozloučit a připravit se na zpáteční cestu domů Bylo to znovu velmi příjemné setkání a nám nezbývá než i touto cestou poděkovat za pozvání a milé přijetí. Už nyní se můžeme jen těšit na další setkávání a akce s německými přáteli, které snad již nenaruší žádná další mimořádná událost jako se tomu stalo na celé dva roky před časem v důsledku světové pandemie. Jsem přesvědčen o tom, že každé takové vzájemné setkání a spoluprožívání je velmi obohacující pro všechny případné účastníky, a proto budu moc rád, když je budeme i nadále realizovat.

Mgr. Aleš Plevka, tř. uč. 7. A

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy