Biologická olympiáda 2023/2024, kategorie C

Úspěch dvou žákyň z 8. ročníku

Naše škola má další důvod k hrdosti! Dvě naše žákyně, Adéla Rychliková a Simona Kováčová, se 19. 3. 2024 zúčastnily okresního kola Biologické olympiády, které se konalo na Gymnáziu Sokolov.

Co všechno dokázaly?

1. Vstupní úkol (výzkum): Adéla a Simona prováděly během podzimu výzkum a skvěle zpracovaly jeho výsledky, čímž si získaly pozornost a uznání poroty.
  2. Test a poznávačka: Nejprve splnily teoretickou část vyplněním testu. Potom následovalo poznávání rostlin a živočichů, čímž prokázaly i praktické znalosti.
  3. Práce s mikroskopem: Nezalekly se ani práce s mikroskopem. Zvládly pozorování mikrosvěta a jeho detailů a také vše správně zakreslily do laboratorního protokolu.

V celkovém hodnocení Adéla obsadila 6. a Simona 7. místo. To je skvělý úspěch!

Gratulujeme Adéle a Simoně k výbornému výkonu a děkujeme za reprezentaci naší školy na Biologické olympiádě. Jsme na ně pyšní!

Mgr. J. Polívková