znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Ředitelské volno

v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitel školy na úterý 21. května 2024 z organizačních důvodů ředitelské volno 

*****************

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

* učitel 1. stupně

* učitel 2. stupně

* sociální asistent

* školní psycholog

Více informací zde.

Sportovně tvořivý den druhého stupně byl zkrátka fajn

Do konce aktuálního školního roku zbývaly řádově pouze desítky hodin. Většina povinností byla již úspěšně splněna, a tak nadešel čas, kdy je možné upřednostnit zábavu. Slovo dalo slovo a zaměstnanci školy si pro několik tříd druhého stupně připravili zábavné dopoledne. Tomu předcházela promyšlená příprava, při které jsme se snažili myslet na každého, a tak na středu 28. června čekala na žáky níže uvedená nabídka, ze které si mohli zvolit dle svých zájmů. Na pískovém hřišti se odehrál turnaj v ringu. Na venkovních betonových stolech si to pak kluci rozdali v ping pongu. Ve výtvarně se několik hodin tvořily koláže z nejrůznějších materiálů a čtvrtá skupina zamířila do DDM, kde se dle libosti oddávala deskovým, stolním i videohrám. Počasí nám neskutečně přálo, čehož si obzvláště užívaly dvě sportovní skupiny, jejichž klání se odehrávalo pod širým nebem. Nejvíce žáků se soustředilo u ringa. Turnaj sehrálo celkem 12 tříčlenných družstev, která se během bezmála tří hodin popasovala o vítězství, o které stáli samozřejmě všichni, a tak některé výměny byly bohaté na obětavé zákroky, extrémní snahu a nasazení a samozřejmě i spoustu emocí. Také kluci při stolním tenise dávali do hry vše a bojovali o každý míček. To v DDM či výtvarně byla atmosféra o poznání klidnější a z pochopitelných důvodů i méně soutěživá. Nicméně i tam panovala naprostá pohoda a klid. Krátce po jedenácté hodině jsme tento prima den zakončili u připravených ohnišť, kde jsme si opekli oblíbené buřty, které ještě někteří navíc zazdili navíc opečenými maršmelouny. Zkrátka strávili jsme společně naprosto pohodový den, kdy měl každý alespoň zčásti možnost prožít ho podle vlastní volby. I přes utrpěné možné sportovní porážky převažovaly na většině tvářích patrné úsměvy, které jistě pramenily především z té skutečnosti, že tolik toužebně očekávané prázdniny již pozvolna otevírají dveře, za kterými všechny čeká množství krásných zážitků plných poznávání, cestování a dobrodružství. A tak si nezbývá než přát, abychom nadcházející dva měsíce prožili všichni ve zdraví a tak, jak si přejeme a představujeme.

 

Mgr. Aleš Plevka

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy