znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Školní rok 2023/2024

od 12. 9. probíhá vyučování podle platného rozvrhu.

**************

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

  • sociální asistent
  • školní psycholog

Více informací zde.

Další zatraktivnění prostředí naší školy

Po dni ředitelského volna, které bylo vynuceno odstávkou dodávky pitné vody, čekalo ve středu ráno 28. června na školních chodbách na všechny žáky i zaměstnance školy pestrobarevné překvapení. Na různých místech pavilonu A i B se totiž na podlahách objevily různobarevné naučné a také pro zábavu určené polepy. Ty se hlavně od příštího roku stanou zdrojem pro poučení i další možností jak netradičně trávit přestávky. Děti je budou moct využít pro hraní dámy, Člověče, nezlob se! či třeba skákání panáků. Učitelům některé z nich zase poslouží coby názorné pomůcky pro výuku malé násobilky, rozpoznání světadílů či kupříkladu měření úhlů. Tuto novinku v bezmála 116 tisícové  hodnotě si naše škola mohla dovolit díky zapojení do projektu Šablony III. A to není vše, ze stejného zdroje bylo využito cca dalších 80 000 Kč k nákupu sportovního vybavení a některých dalších herních prvků (např. stolů na ping pong), které se také od nového školního roku objeví na školních chodbách a nabídnou další alternativu pro trávení přestávek. Za mne je to jednoznačně opět krok správným směrem, neboť notoricky známé rčení, že „Kdo si hraje, nezlobí.“ platí obzvláště ve škole dvojnásobně. Chci věřit tomu, že si naši žáci tyto nabízené aktivity postupně osvojí a oblíbí a stanou se pro ně příjemným zpestřením běžných školních dnů.

      Mgr. Aleš Plevka

 

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy