Biologická olympiáda

Po velice dlouhé době se na naší škole opět našel někdo, kdo má rád přírodu natolik, že měl tolik odvahy se přihlásit do školního kola biologické olympiády. A to není věc jednoduchá.

Aby se žák mohl zúčastnit, musí nejprve vypracovat tzv. vstupní úkol. Většinou se jedná o nějaké dlouhodobé pozorování v přírodě, které pečlivě zaznamenává, pořizuje fotodokumentaci. Potom vše zpracuje do přehledné práce, odpoví na zadané otázky a do konce ledna odevzdá. A to je teprve začátek. Následuje „školní kolo“. Skládá se z několika částí, součástí je test teoretických znalostí a praktické úlohy.

A tohle vše zvládla Adélka Rychliková (žákyně 7.A) tak dobře, že mohla postoupit do okresního kola, které se konalo ve čtvrtek 30.3.2023 na Gymnáziu v Sokolově.

Okresní kolo se skládá z pěti částí, které se bodují. Hodnotí se vstupní práce, test znalostí, praktická práce s mikroskopem, „poznávačka“ rostlin a živočichů.

Adélka si vedla velice dobře a ve velké konkurenci 21 žáků z jiných základních škol a víceletých gymnázií obsadila 10. místo.

Adélce děkuji za odvahu, nadšení, vytrvalost a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. J. Polívková, učitelka přírodopisu