2. a 3. dubna 2024

• sociální asistent
  • školní psycholog

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 17. 5. 2022 se ve spolupráci s Domovem dětí a mládeže v Habartově uskutečnilo školní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěže se zúčastnilo celkem 19 žáků z 5. – 9. tříd.

Na úvod se žáci v teoretické části seznámili se základy dopravních předpisů účastníků silničního provozu. Zopakovali si, co patří do povinné výbavy jízdního kola a cyklisty a jak poskytnout první pomoc v případě úrazu či nehody.

Znalosti následně ověřili písemné testy ze všech tří oblastí – dopravní předpisy, vybavení jízdního kola a zdravověda.

Paní ředitelka DDM v Habartově paní Jana Chalupská a její kolegyně paní Marcela Králová připravili překážkovou dráhu, která u žáků důkladně ověřila dovednosti jízdy na kole.

Z prvního stupně byla nejlepší Kateřina Majerová (5. A), z druhého stupně Tereza Horová (9. A).

Výsledky:

Stupeň