znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

30. června v 8.00 rozdávání vysvědčení

1. 7. - 31. 8. letní prázdniny

Trénink s olympionikem již potřetí na naší škole

Datum 1. dubna se stalo pro naši školu významným. A naštěstí se nejednalo o apríl!  Před časem se na nás totiž usmálo štěstí, když z více jak 1 300 škol, které splnily dané podmínky, se ocitla mezi dalšími vyvolenými právě i ta naše.  Říká se - do třetice všeho dobrého, a to platí i v tomto případě. Naše škola se totiž losujícímu dostala do ruky již celkem potřetí, což pro nás přineslo to, že si žáci užijí jedno nevšední sportovní dopoledne pod vedením českého reprezentanta a účastníka olympiády k tomu navrch.

Po čtyřech letech od minulého tréninku s olympionikem, jsme tak byli znovu natěšení a napnutí z toho, kdo k nám zavítá. Samotnému konání tréninku však předcházely poctivé přípravy, kdy byla opět sestavena čtyři sportovní družstva namixovaná ze žáků třetích až devátých tříd. Drobnou kaňkou na akci se stalo vrtošivé počasí, kdy po krásných jarních dnech přišlo výrazné aprílové ochlazení a my jsme tak byli nuceni uskutečnit celou akci namísto hřiště s umělým povrchem ve vnitřních prostorách školní tělocvičny.

V pátek dopoledne dorazil na naši školu tým několika lidí ze Sazka olympijského víceboje, a to společně i s hlavní protagonistkou celé akce, několikanásobnou mistryní ČR v terénní i terčové lukostřelbě a účastnicí olympijských her v Tokiu Marií Horáčkovou.

V úvodu akce pronesli několik slov ředitel školy Mgr. Václav Riedl a místostarosta města Habartov Ing. Milan Krčín, kteří vyjádřili potěšení z návštěvy týmu olympijského víceboje a našim sportovcům popřáli úspěch a radost ze sportovního vyžití. Následně byla představena a velkým potleskem přivítána naše milá olympionička. Ta všechny přítomné seznámila se svým sportovním náčiním a následně se dětem stručně v několika větách představila. Hned na to zahájila pro všechny žáky - sportovce rozehřívací rozcvičku.

Po ní se už přikročilo k začátku samotného soutěžení. Pro týmy byla připravena čtyři různorodá stanoviště, na kterých strávily vždy 15 minut. Všichni žáci projevovali velkou snahu, prokazovali bojovnost, spolupracovali mezi sebou a na všech byla patrná radost z pohybu a sportován. Nevšední příležitost a atmosféru ještě umocňoval hudební doprovod, který zněl po celou dobu sportovního zápolení.

Když týmy absolvovaly všechna stanoviště, následovala coby bonus chvíle s kouzelníkem a jeho kouzly. Následně již nic nebránilo tomu, aby došlo na závěrečné vyhlášení výsledků, na kterém se mezitím shodli vedoucí každého z daných stanovišť.  Nadešla očekávaná chvíle, kdy byla oznámena vítězná družstva, ale protože v tento den byli šikovní bezezbytku všichni, nepřišel tak zkrátka nikdo. Každé družstvo získalo výhru ve specifické oblasti, jako např. fair play nebo smíšci a sympaťáci. 

Již byla zmíněna skutečnost, že se akce vinou rozmarů počasí bohužel nemohla uskutečnit venku na hřišti. Tato nevýhoda se negativně promítla především do omezené možnosti pro ostatní žáky, kteří sami aktivně nesportovali a kteří se tak do role povzbuzujících diváků a fanoušků mohli převtělit z kapacitních důvodů dle předem stanoveného rozpisu jen na pár desítek minut. Zažít tu skvělou atmosféru tak měli možnost jen na chvíli, ale to bylo jediné mínus celého báječného setkání.

Tým, který za námi do školy přijel, měl všechno skvěle zorganizované, promyšlené, všechno probíhalo velmi hladce. Členové tohoto týmu byli moc milí a více než zřejmé bylo také nadšení pro to, co dělají.  Celá akce se tedy opravdu velmi vydařila a nesla se v duchu velmi slavnostní a radostné nálady.

Věřme a doufejme v to, že do třetice neznamená naposledy. A my se tak budeme těšit, že zase někdy příště se na nás znovu usměje štěstí, protože štěstí přeje připraveným, a to naši žáci, plnící po celý rok disciplíny olympijského víceboje, rozhodně jsou. 

 

                                                          Mgr. Alena Karanikolova

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy