znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

Nabízíme volná

pracovní místa.

Více informací zde.

Deváťáci se rozloučili se základní školou

Stejně jako mnoho jiných věcí probíhá za aktuálních podmínek nestandardním způsobem, tak i tradiční a oblíbené Poslední zvonění se letos uskutečnilo zcela odlišně. Momentální uvolňování dřívějších restrikcí alespoň však umožnilo to, aby se společně na jednom místě sešli žáci deváté třídy, jejich rodiče a učitelé při malé slavnosti.

Ta se odehrála ve čtvrtek 25. června od šestnácti hodin ve společenském sále Městského kulturního střediska v Habartově. Akce postrádala obvyklý program a měla i mnohem komornější atmosféru. Přesto jsem přesvědčen o tom, že byla důstojnou tečkou za působením vycházejících žáků na základní škole.

Dva z nich, Martin Kříž a Helena Bubenčíková, se zdařile popasovali s velkou porcí nervozity a na asi tři čtvrtě hodiny se stali moderátory a průvodci touto akcí. Na pódium k sobě postupně přizvali pana starostu Ing. Petra Januru a pana ředitele Mgr. Václava Riedla, kteří oba ve svých krátkých proslovech nešetřili slovy díků směrem k rodičům i k učitelům a současným deváťákům pak nejvíce přáli úspěšný a bezproblémový přechod na jejich nová působiště.

Dvojice moderátorů poté ve zkratce vylíčila devítiletou cestu současné 9. A, která je přivedla až ke konečnému absolvování ZŠ.  Z jejich strany poté následovalo poděkování učitelům, které zhmotnili do podoby originálního pamětního listu a knihy.

Dvacítka deváťáků se posléze podepsala do pamětní knihy a z rukou starosty, ředitele školy a třídní učitelky Dagmar Slámové si převzala drobné dárky. Třídní devítky celé slavnostní setkání zakončila emotivním proslovem, ve kterém se jen velmi obtížně bránila dojetí.

Posledních pár minut bylo věnováno společnému focení a vzájemnému loučení. Celá devítka ještě společně zamířila na slavnostní večeři a v pátek pro své závěrečné vysvědčení ze základní školy. Za dva měsíce všechny deváťáky čeká mnoho velkých změn a nelehkých rozhodnutí. Přejme jim, ať se s novými výzvami vypořádají se ctí a na cestě životem naberou takový kurz, se kterým budou oni sami spokojeni.

                                                                                                            Mgr. Aleš Plevka

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy