znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

2021/2022

Okresní kolo dějepisné olympiády

Adam Jurčík se neztratil ani v okresním kole Dějepisné olympiády.

Ve středu dne 15. ledna vyjel vítěz školního kola Dějepisné olympiády, žák osmé A třídy Adam Jurčík spolu s ředitelem školy panem Mgr. Václavem Riedlem, který je již po mnoho let součástí realizačního týmu tohoto historického klání, do nedalekého Sokolova, kde se v tamějším domě dětí a mládeže konalo okresní kolo výše uvedené soutěže. Na něj se přijela se svými znalostmi utkat se soupeři třicítka nejlepších řešitelů základní úrovně ze základních škol někdejšího okresu Sokolov. Ani v této značné a náročné konkurenci se náš Adam neztratil, ba co více, po skvělém výkonu, kdy získal stejně jako ještě jeden účastník 64 z 80 možných bodů, se prodral do rozstřelu o konečné druhé místo. V nadstavbovém úkolu byl pak pouze o jediný bodík méně šťastný než jeho konkurent, což pro něj nakonec znamenalo skvělé třetí místo. Tím si Adam vybojoval také právo postupu do kola krajského. Po Vojtovi Svobodovi, který před časem okresní kolo dokonce vyhrál, je to pro naši školu během několika posledních let další skvělý výsledek, který může Adam navíc ještě dále vyšperkovat. Držme mu tedy palce a zároveň je na místě mu z celého srdce poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy a potažmo i města Habartova.

                                                                                                          Mgr. Aleš Plevka

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy