znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

 

Den s olympionikem

Habartovské základní škole přálo štěstí, již podruhé byla vylosována a prožila den s olympionikem.

S odstupem asi šesti měsíců od tréninku s plážovou volejbalistkou Kristýnou Hoidarovou Kolocovou se habartovští žáci díky splnění podmínek a štěstí při losování mohli opět těšit na zopakování nevšedního zážitku, kterým několikahodinové setkání s českou sportovní hvězdou pro všechny bez rozdílu určitě je.

   Tentokráte byl den "D" stanoven na úterý 27. března, kdy s týmem Sazka olympijského víceboje do Habartova zavítal dobrou náladou oplývající a na všechny strany úsměvy rozdávající Petr "Pilník" Pilát, český reprezentant ve freestyle motocrossu. A to ještě jako vítaný bonus byl součástí jeho doprovodného týmu další český reprezentant, jímž byl skokan o tyči a trojnásobný účastník olympijských her Štěpán Janáček.

   S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky a stále přetrvávající zimu jsme byli nuceni akci zrealizovat v tělocvičně, což znamenalo jediné mínus, a tím byl onen fakt, že se z kapacitních důvodů nemohla po celou dobu účastnit setkání celá škola, a tak malinko utrpěla ona atmosféra, kterou dokázali minule na hřišti diváci svým bouřlivým povzbuzováním vytvořit. To ale bylo to jediné, čeho jsme mohli trochu litovat, protože jinak byla celá akce znovu senzační.

   Leccos jsme již měli nacvičeno z minula. Asi osmdesátka aktivních účastníků sportovního klání a tréninku se zčásti obměnila, aby dostaly šanci i nové tváře. Vše začalo rozdělením do pěti barevných družstev, v nichž se opět setkali třeťáci až deváťáci. Všichni byli označeni rozlišovákem a jmenovkou pro lepší komunikaci. Nutno podotknout, že spolupráce žáků bez rozdílu věku znovu zafungovala bezvadně a to vidíme jako velkou přidanou hodnotu tohoto formátu akce. Kooperace a vzájemná pomoc a povzbuzování mezi až o šest let staršími dětmi se totiž nevidí každý den.

   Před samotnou sportovní částí moderátor přizval k mikrofonu ředitele školy Mgr. Václava Riedla a starostu Habartova Ing. Petra Januru. Oba opět vyjádřili velkou radost z toho, že se akce koná a všem popřáli, aby si ji náležitě užili. Sportovce nažhavil svým tancem i maskot nedávno skončených ZOH v Jižní Koreji, bílý tygr Soohorang. A poté byl již na scéně bouřlivým potleskem přivítán Petr Pilát. Došlo na jeho představení a několik otázek od dětí.

Po několika minutách však již ke slovu přišel samotný sport. Žáci se pod vedením motokrosaře řádně rozcvičili a mohlo se jít na věc. Pět družstev- pět stanovišť a notná dávka soutěživosti a nasazení. To si ostatně u všech našich zúčastněných velmi pochvalovali členové celého realizačního týmu, neboť to není prý ani náhodou samozřejmostí, o čemž svědčí jejich osobní zkušenost.

   Asi 90 minut pohybu a snahy o co nejlepší výsledky vystřídal následný odpočinek. Chvíli do vyhodnocení opět zkrátilo setkání s magií a několika kouzly. Pak už se ale družstva dozvěděla své pořadí. Tentokráte byla tou šťastnou barvou oranžová, která o jediný bod předstihla družstvo červených. Drobnou odměnu si ale odnesli všichni.

Naše škola nezapomněla ani na Petra Piláta, jemuž věnovala dárkový koš a návdavkem i nádherný obrázek jednoho z jeho triků s motorkou, který namalovala talentovaná malířka Natálka Chumlenová ze VII. A.

   Petra Piláta pak čekalo ještě dlouhé podepisování několika set pamětních kartiček. I to to ale zvládl s nadhledem a úsměvem sobě vlastním. Další báječný den se sportem byl u konce- děkujeme.

  V naší sborovně jsme se s kolegy shodli na tom, ž podobné akce prostě mají smysl, jsou velmi motivační a dětem se jistě bude chtít další roky s větší chutí plnit požadavky olympijského víceboje. Vždy tady totiž existuje vidina toho, že štěstí se na nás může usmát do třetice, a my si znovu společně užijeme báječný a nevšední den s člověkem, který se díky sportu dostal na vrchol a který ve svém oboru něco znamená. Setkání s takovými pozitivními vzory je ve škole vždy vítáno, a tak si držme palce.

                                                                                  Mgr. Aleš Plevka, tř. uč. VI. A

 

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy