Záložka 2016 - „Čtu, čteš, čteme“

V letošním roce jsme se již po čtvrté zúčastnili mezinárodního  česko – slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy, které vyhlásila Slovenská pedagogická knižnice Bratislava ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně.

Tématem letošního projektu bylo: Čtu, čteš, čteme. Partnerskou školou nám byla slovenská škola ZŠ ul. Dr. Jánského 2, Žiar nad Hronom. Hotové záložky na konci října byly zaslány do slovenské školy.  Slovenští žáci nám též zaslali záložky.

Cílem 7. ročníku mezinárodního projektu bylo navázání kontaktů a spolupráce mezi českými a slovenskými školami, podpora čtenářství a poznání života dětí v obou zemích prostřednictvím výměny záložek.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem žákům1.stupně za účast v projektu, kteří společně vytvořili 182 záložek. Zároveň i paním učitelkám za bezproblémovou spolupráci a snahu o podporu čtenářství.

Na základě elektronických přihlášek z ČR i SR bylo vytvořeno 492 partnerských dvojic. Z uvedeného počtu bylo 242 partnerských dvojic vytvořených mezi českými a slovenskými školami. Do projektu se přihlásilo 242 českých škol s celkovým počtem 29 830 žáků.

Mgr. Ilona Vakešová