18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 5.5.2011 jsme se zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Naši školu reprezentovali žáci, kteří nejlépe zvládli kolo školní. A tak jsme v počtu 8 + pedagogický doprovod dorazili do Sokolova na hřiště u DDM.

Nejdříve nás mluvčí PČR Andrea Pomichalová  přivítala, představila všechny rozhodčí a porotu a popřála hodně štěstí.

Žáci byli rozděleni na 2 kategorie dle věku. Každá skupina pak měla 4 úkoly. V jakém pořadí úkoly splníme,  bylo čistě na nás. Tak jsme se jako první rozhodli pro zdravovědu. Za dveřmi místnosti už byly připraveny figuríny a živé figurantky s různými zraněními. Našim úkolem bylo je samozřejmě ošetřit, popř. zachránit. Z 8 „pacientů“ jsme zachránili 7, jednoho se nám zachránit nepodařilo. A tak jsme si nechali zapsat trestné body do našeho „pasu“ a pádili jsme k dalšímu stanovišti.

Dalším úkolem bylo prokázat znalosti z pravidel silničního provozu. Čekaly na nás testy podobné testům v autoškole. I tuto disciplínu jsme s pár trestnými body zvládli.

Důležitým bodem našeho dopravního dopoledne bylo nabrat síly před praktickými ukázkami našeho cyklistického umění. A tak jsme se posilnili párky a sladkostmi, servírovanými v DDM, a odpočinuli jsme si.

Jízda podle pravidel silničního provozu byla dalším naším úkolem. Na vypůjčených kolech jsme se beze strachu pustili mezi značky a přihlížející policisty. Paní učitelka na nás mohla být pyšná, jednosměrkou, kruhovým objezdem i ostatními laskominami jsme projížděli jako profesionální řidiči.

Jízdou zručnosti mezi překážkami jsme zakončili své soutěžní působení v letošním ročníku okresního kola.

Nakonec na nás čekalo vyhodnocení. Soutěžící v I. kategorii zaujali krásné 6. místo z celkových 15 a ve II. kategorii jsme skončili na 9. místě.

Jitka Zajová, tř. učitelka VII.B