2. a 3. dubna 2024

• sociální asistent
  • školní psycholog

Novoroční turnaj ve florbalu

Na první školní den v novém roce jsme připravili pro naše žáky novoroční turnaj ve florbalu. Pro snazší organizaci jsme rozdělili žáky na dvě kategorie. První tvořili žáci 6. a 7. ročníků a druhou žáci 8. a 9. ročníků.

Turnaj 1. kategorie byl zahájen v 8:00 krátkým uvítáním a stručným připomenutím základních pravidel hry. V této kategorii hráli 4 chlapecké týmy (2 ze VI. A, a po jednom ze VII. A a VII.B) a 3 dívčí týmy (z každé třídy jeden).

Po vytrvalých bojích a samostatných nájezdech (chlapci i dívky o 2. a 3. místo) se týmy umístily v tomto pořadí:

Chlapci

1. Habartovští Orli – VI.A
  2. VII.A
  3. VII.B
  4. VI.A

Dívky

1. VII.B
  2. VI.A
  3. VII.A

Turnaj 2. kategorie jsme zahájili po 10. hodině opět stručným připomenutím základních pravidel hry. V této kategorii se nám sešlo o dost méně týmů. Z VIII.A se turnaje zúčastnil 1 tým chlapců a 1 tým dívek s chlapeckou posilou a z IX.A taktéž 1 chlapecký tým a 1 dívčí tým s chlapeckou posilou.

Týmy 2. kategorie se po samostatných nájezdech, které museli rozhodnout vyrovnaný souboj dívek, umístily v tomto pořadí:

Chlapci

1. VIII.A
  2. IX.A

Dívky – nerozhodný stav 1:1, rozhodly až samostatné nájezdy

1. VIII.A
  2. IX.A

Tímto všem zúčastněným děkuji za příjemně prožitý turnaj. Věřím, že i do dalších turnajů půjdeme všichni především se smyslem pro hru „fair play“.

Mgr. Darek Váca