Coca cola cup

Každý školní rok se pravidelně zúčastňujeme sportovních soutěží na okrskové a okresní úrovni. I tento rok se situace opakovala s tím rozdílem, že poprvé na turnaj v kopané Coca cola cup vyjela i děvčata. Chlapci hráli v dubnu 2012 a dívky na začátku května 2012.

Chlapce nejprve čekalo předkolo s družstvem z Oloví, které hravě vyhráli, protože se fotbalisté z Oloví nedostavili. 1.kolo již nebylo tak snadné, na naše hráče čekali soupeři z Františkových Lázní, neoficiální favorité soutěže, dále hráči z Plesné a Dolního Žandova. Kluci však nedali svou kůži lacino, bojovali jako lvi a skončili druzí za Františkovými Lázněmi.

Turnaj dívek byl pro všechny zúčastněné překvapením, protože byl vyhlášen poprvé v historii Coca cola cupu a nikdo netušil, jak se toho dívky zhostí. Naše děvčata pilně trénovala, vytvářela překvapivé situace a byla bojovně naladěna. Protože  z našeho okrsku nikdo neměl dost odvahy se do soutěže přihlásit, postoupily dívky rovnou do 2.kola a čekaly je stejně naladěné hráčky z Plesné, Chebu a Františkových Lázní. Úroveň hry všechny trenéry překvapila, tak byla dobrá. Hráčky sice občas měly jinou taktiku, že je klasická kopaná, ale s chlapci si nezadaly. Naše děvčata nám také ostudu neudělala. Fotbalistky skončily sice čtvrté, ale jen o 1 gól v rozdílu skóre.

Je třeba všechny hráče i hráčky pochválit za obrovskou snahu a poděkovat jim za velmi dobrou reprezentaci školy i města Habartova. Za všechny mohu slíbit, že příští rok se zúčastníme zase a opět na hřišti necháme duši.

Za družstva chlapců a dívek napsala a nafotila Mgr. Ingeborg Marková