18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Den dětí ve znamení sportu

Je u nás již nepsanou tradicí, že jeden pátek blížící se datem 1. červnu dostanou naši žáci dárek v podobě dnu bez školních lavic, a tak 27. května namísto učebnic putovaly do batůžků tenisky, svačiny a zásoba pití, neboť v Habartově byla na programu oslava Dne dětí.

Jako vždy předcházely tomuto dni pečlivé přípravy pedagogického sboru, které spočívají v promyšlení veškerých detailů. Nutností je i přichystání suché a mokré varianty, poněvadž počasí stále ještě bohužel ovládat neumíme. Přestože letos to bylo obzvláště napínavé, nakonec nám bylo umožněno školu opravdu opustit a vyrazit na sportoviště, kde se odehrál míčový čtyřboj respektive ve dvou případech i trojboj.

Pro žáky 6.-9. tříd to znamenalo utkat se během dopoledne v rámci paralelních tříd postupně ve vybíjené, kopané, basketbalu a volejbalu. V současnosti máme však jen jednu šestku a jednu devítku, a tak stejně jako v loni získalo naše sportovní klání mezinárodní nádech, neboť jsme našim třídám pozvali jako soupeře žáky z partnerské školy v saském Lengenfeldu. Ti však dorazili o něco později, a proto odehráli pouze tři sporty. Celé klání krátce po osmé zahájil pan starosta Zemek a pan ředitel Mgr. Riedl, kteří všem také zároveň popřáli vše nejlepší, a šlo se na věc.

Řevnivost tříd byla značná, nasazení obrovské, nikdo nechtěl prohrát a dát svou kůži lacino. Povzbuzovalo se z plných plic. Každá ztráta měnila konečné skóre. Přestože vyhrát a radovat se mohl z dvojice nakonec vždy jen jeden, smutek u těch druhých nebyl nepřekonatelný, vždyť sladké odměny byly připraveny opravdu pro každého. Sluší se jen zmínit, že v mezinárodním klání se lépe dařilo kamarádům z Německa, kteří si navíc odvezli jako dárek od školy a města dva nádherné dárkové koše, na oplátku nám věnovali volejbalový míč.

Svůj svátek slavili však i žáci prvního stupně. Ti sportovně založení dostali možnost se vydovádět v rámci turnaje v kopané, který pro ně připravila TJ Baník Habartov. Všichni ostatní se pak po skupinkách vydali do příměstského lesa, kde pro ně pracovnice Domu dětí a mládeže v Habartově připravily zábavnou vycházku s úkoly, kterou nazvaly Jak znáte zvířátka. Nadšený ryk a salvy smíchu, které se ozývaly z lesa, svědčily o tom, že i nesportovci si to v lese skvěle užili.

Dopoledne se vydařilo na jedničku a oslavy pak mohly následně gradovat odpoledne a večer v rámci oslav městských, pro které byl připraven bohatý program.

Mgr. Aleš Plevka