znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:

  • sociální asistent
  • školní psycholog

Více informací zde.

Výlet do Ježíškovy dílny

Pátek 16. prosince jsme si zpříjemnili školním výletem do Chebu, kde nás čekalo vánoční vyrábění v Ježíškově dílně.
Celou cestu nás provázela dobrá nálada, kterou ani mrazivé venkovní teploty nezkazily. V Ježíškově dílně jsme si vyrobili nádhernou ozdobu na vánoční stromeček - hvězdu. Každý z nás si ji vyrobil z různých korálků - někdo měl větší, jiný menší a různé barevné kombinace.
Po vyrábění jsme si mohli zakoupit menší drobnost (ozdůbku, prstýnek, svíčku či náramek) a vydali jsme se na prohlídku vánočního Chebu. Cestou jsme se od paní asistentky například dozvěděli, že letos je to přesně 700 let, co je Cheb českým královským městem, když jej dostal v zástavu český král Jan Lucemburský roku 1322. I paní učitelky nám pověděly mnoho zajímavostí - například to, že kostel svatého Mikuláše má nové zrekonstruované zlaté věžičky nebo že Špalíček bylo původně uskupení 11 gotických domů. I my jsme se touto historickou částí města prošli a nestačili žasnout nad jeho krásou.
Na závěr našeho výletu jsme neopomněli zavítat na prohlídku vánočních trhů, prohlédnout si krásný vánoční stromeček či svítící sněhuláčky.
Na výlet budeme s láskou dlouho vzpomínat. Připomínkou na něj nám bude nejen vyrobená ozdůbka, ale také krásné vzpomínky.
 
 
                                                         Mgr. Jarmila Janíková
                                                         Mgr. Monika Kabatová
                                                         Bc. Lucie Klarnerová 
pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy