30. června v 8.00 rozdávání vysvědčení

1. 7. - 31. 8. letní prázdniny

Virtuální realita

Virtuální Realita (VR)  je technologie, která s pomocí speciálního  zařízení (nejčastěji helmy) zobrazuje uživateli trojrozměrné prostředí, které vnímá jako realistické. V této simulaci je zároveň možné provádět realistickou interakci s prostředím.

3. června se žáci pod vedením p. BROŽOVÉ Petry a její kolegyně  z firmy Calliditas mohli seznámit s historii VR. Samotné vpuštění do světa virtuální reality bylo pro nás něco nového a byli jsme velice překvapeni. Už samotné uchopení nějakého předmětu bylo pro nás dost obtížné. Nakonec jsme stříleli pistolí, což ocenili hlavně chlapci. Ani tanec s robotem nebyl k zahození. Tančili všichni – chlapci i děvčata.

Není otázkou zda, ale kdy se VR stane běžnou součástí našich životů a práce. Využití „ponorných VR” k tréninku astronautů ve vodě je jistě pozoruhodné, ale technologie virtuální reality má velké předpoklady pro využití také ve zcela „obyčejných” oborech. Lékařství, sport, průmysl a konstrukce, historie, umění, zábava – filmy, hry…

Za tuto akci chceme poděkovat p. uč. Polívkové, která tuto akci pro žáky školy zajistila.

Třída 7. A