Představení vlastní knihy

Březen je, kromě toho, že nám začíná krásné jaro, známý také tím, že je to měsíc knihy. A protože si děti již zapisují své přečtené knihy do čtenářských deníků, někteří žáci nám již svou přečtenou knihu přinesli ukázat do třídy. Během první, pro toto téma plánované, hodiny nám svou knihu zatím představilo šest žáků. Uvedli samozřejmě název, autora a ilustrátora, a také nás seznámili s obsahem knihy. Rovněž nám prozradili, jak se jim kniha líbila, jak by ji ohodnotili na bodové stupnici a ukázali obrázky v knize. Dozvěděli jsme se i to, že někteří knihu dostali jako dárek, někteří ji mají půjčenou, někdo zdědil po sourozenci a někdo si ji v obchodě vybral sám. Byly nám tedy představeny knihy, jako např. různé básně a říkadla od Jiřího Žáčka, naučná kniha Obrázkový glóbus -  zajímavosti o Zemi, kniha o kočkách, kde se lidem radí, jak mají být v pohodě a bez stresu – jako kočka, v jiné knize se cestovalo časem až mezi Husity, příběh dívky, která se toužila stát baletkou a také příběh o drakovi. Věřím, že tyto rozmanité knihy přimějí i ostatní žáky  k chuti ke čtení a lásce ke knihám, a příště nám i další děti představí tu svoji oblíbenou.

Mgr. Alena Karanikolova