znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

Nabízíme volné pracovní místo na pozici učitele 1. a 2. stupně pro školní rok 2020/2021

 

Moje kniha

V pátek 7.2. si některé děti přinesly  svoji oblíbenou dětskou knihu.  Každý z nich  potom svou knihu představil ostatním. Pověděl nám, kdo je autorem, kdo knihu ilustroval, a obrázky  v knize také ukázal,  a řekl nám ve zkratce, o čem kniha je.  Bylo řečeno, zda-li se dotyčný knihu teprve chystá přečíst, či zda už ji dokonce přečetl. Nakonec jsme si poslechli i krátký úryvek. Sešly se knihy různé. Klasické české pohádky, Velká kniha pohádek od Hanse Christiana Andersena, U sedmi berušek, Jak se veverka učila počítat, Barbánek, Ledové království, Slůně Dumbo, Postýlková kniha pohádek.   Magnetem dětských knih jsou ilustrace. Proto si nakonec  si děti prohlédly obrázky od dalších známých českých skvělých ilustrátorů  jako je Helena Zmatlíková, Josef Lada, Zdeněk Miler a mnoho dalších. Tak kdo ví, možná jsme tímto navnadili i méně zdatnější čtenáře k tomu, aby i oni doma sáhli po nějaké pěkné knížce nebo se vydali  do knihovny.

                                                                           Mgr. Alena Karanikolova                                                   

 

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy