2. a 3. dubna 2024

• sociální asistent
  • školní psycholog

Leonardo da Vinci

V pondělí  9.12. si děti užily s italským malířem  15. století Leonardem da Vincim, alespoň tedy prostřednictvím divadelní skupiny Pernštejni.  Ti tohoto mistra dětem představili  formou divadelní hry, ze které se bylo možno dozvědět, že tento génius byl nejenom malířem, mimo jiné autorem nejslavnějšího obrazu všech dob, portrétu zvaného Mona Lisa, ale také architektem, přírodovědcem, hudebníkem, spisovatelem, vynálezcem a konstruktérem.  Po tomto uvedení následoval popis replik některých z jeho vynálezů a poté pro děti asi to nejlepší, kdy si tyto vynálezy mohly samy osahat a vyzkoušet.

Mgr. Alena Karanikolova, tř. uč.