Mikulášský den

Čtvrtek  5.12. patřil samozřejmě svatému Mikuláši, který tento den obdarovává hodné děti.  Nejinak tomu bylo i v naší třídě, kdy se u nás Mikuláš objevil i s čertem a andělem. Poté, co si čert  s některými dětmi vyřídil určité věci, anděl dětem domluvil a děti zazpívaly společně písničku o Mikuláši, následovala nadílka. My  jsme ovšem pokračovali s tématem čert  a Mikuláš po celou dobu vyučování. Při tělesné výchově si děti zahrály čertí honičku, počítaly a psaly do pracovních čertích a mikulášských listů, zazpívaly si čertí písničky. Den předem si děti vyrobily svého čertíka z papírové roličky.  Tak čerti zase za rok, nyní už budeme očekávat kouzelné Vánoce.

Mgr. Alena Karanikolova