Výstava  Kahánek

Dne 9.10.2019 se naše třída vydala na výstavu, která byla věnována  65. výročí Divadla Kahánek v Habartově.  Čekaly na nás dvě divadlem nadšené dámy, mezi nimiž i naše paní vychovatelka Šárka Mašková. Děti se na úvod dozvěděly informace o  Kahánku, o druzích loutek, o tom,  jak se tyto loutky vodí, a  děti rovněž dostaly prostor pro své dotazy. Poté už následovala  samotná prohlídka jednotlivých loutek. Ty byly vystaveny pospolu  i s kulisami podle pohádky, ve kterých tyto loutky hrály. Pohádky byly dětem zároveň připomenuty a stručně převyprávěny, samozřejmě s pomocí dětí.  Jiné loutky byly sestaveny do skupinek  podle jiných hledisek, např. nejstarší loutky, nejmladší loutky apod.  Výstava byla opravdu moc pěkně uspořádaná a dětem se loutky moc líbily.

Mgr. Alena Karanikolova