18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Den dětí

Vážení rodiče a přátelé školy,

s žáky šestého ročníku jsme v rámci kolektivu oslavili Mezinárodní den dětí. Trávili jsme čas společně, připraveny byly menší soutěže. Ráno jsme se sešli v naši kmenové třídě, kde jsme společně posnídali a příjemně si povídali. Ke snídani byla pro každého připravena kobliha s náplní. První hra, kterou jsme si zahráli byla hra „KUFR“ – tuto hru můžete znát z obrazovek televizí. Šesťáci se poměrně rychle rozkoukali a ač se třídní učitel favorizoval, tak ho žáci roznesli na lopatkách. Rychlé uhádnutí slova a vtipné předvádění žáků některých podstatných jmen bylo úsměvné. Kolem 10té hodiny jsme se rozdělili na dvě skupiny chlapců, dívek. Kluci hráli s třídním učitelem minikopanou, dívky s paní asistentkou měli dívčí hodinku. Fotbal se vydařil a všichni řádně vyhladověli. Následovala příprava ohniště a sběr dříví, úkolu se zhostili kluci a připravili i pro všechny posezení. Děvčata, nutno napsat, se velmi dobře zhostila přípravy zeleniny a buřtů na ohínek. U ohniště jsme opékali buřty (náš oběd) a  také jsme si na nich pěkně pochutnali. Jako přílohu jsme si dali zeleninu a čerstvý, křupavý chléb. Moc nám chutnalo a každý si opekl a udělal vlastní oběd s malou asistencí pana učitele a paní asistentky. Po vydatném a zdravém :-) obědě nás čekal boj na volejbalovém hřišti. Přehazovaná nás pohltila a skvěle jsme si zahráli, hráli jsme takzvaný “srandamač”, ale napětí a nervy tomu určitě nechyběly. Kdo hrát nechtěl tak mu bylo k dispozici multifunkční hřiště, kde si například kluci kopali penalty nebo mohl řádit s holkama, kterým neustále něco prováděli. Program jsme měli do 12h, ale bylo nám spolu dobře a vše jsme si prodloužili ještě o dvě hodiny, sportovali jsme, smáli se, hodovali. Ideální den dle našich představ. Dovolte mi ještě na závěr poděkovat paní učitelce Pospíšilové, za její pevné nervy a poskytnutí prostoru. Panu Kulhánkovi za pozvednutí nálady a krásné fotky. Panu řediteli, škole za příspěvek ke Dni dětí. Vaší spolupráce si moc vážíme.

KYSILKA Roman, tř. učitel VI.B