znak ZŠ Habartov
Základní škola Habartov
Karla Čapka 119, okres Sokolov
Tel.: +420 352 692 547
město Habartov

 

 

Čtení v mateřských školách              

Ve středu 5. června se několik vybraných chlapců a dívek ze tříd 1.A a 1.B vydali do dvou habartovských mateřských škol. Žáci utvořili dvě namíchané skupiny a po vyučování šli v doprovodu třídních učitelek obou tříd navštívit „tu svoji“ mateřskou školu, do které chodili před nástupem do základní školy. V očích dětí byla vidět radost, když vstupovaly do školky, když se pozdravily s paní ředitelkou a ostatními učitelkami, když mohly pozdravit děti. Hlavním důvodem návštěvy ale nebylo jen připomenutí si období veselého hraní a pozdravení se navzájem.  Děti se totiž vydaly do školky přečíst pohádku! Pohádku  školkovým dětem, které již čekaly ve svých postýlkách, před jejich poledním odpočinkem. Malí čtenáři se tak zároveň mohli svou dovedností pochlubit i svým paním učitelkám. Svým čtením tak  i povzbudili  předškoláky, že se do školy nemusí vůbec bát, protože za rok budou i oni umět takto přečíst pohádku.   

                                                                       Mgr. Alena Karanikolova

pastelka pastelka pastelka pastelka pastelka
knihy