Tonda Obal

Dne 11.3. se naše třída zúčastnila programu Tonda Obal. Jde o program, který je zaměřen, jak je již z názvu patrné, na obaly všeho druhu, tedy na jejich třídění a další zpracování.  Žáci se od přednášející dozvěděli informace o tom,  proč se odpad třídí, jakým způsobem se třídí, co je to recyklace a jaké nové výrobky mohou po recyklaci odpadů vznikat.  Musím říci, že ne všechny informace byly pro děti úplně nové, i  ony se do přednášky zapojily a dokázaly správně odpovídat na dotazy.  V učebně byly připravené malé kontejnerky různých barev  a děti si třídění odpadů, ve formě obrázkových karet, mohly vyzkoušet.  Následně si prohlédly a ohmataly vzorky nově vzniklých recyklovaných výrobků. Na závěr si za odměnu mohly vybarvit pohlednici  s touto tématikou.

Mgr. Alena Karanikolova, tř. uč.