2. a 3. dubna 2024

• sociální asistent
  • školní psycholog

Ptačí budka

S žáky jsme se pustili do celkem na dnešní dobu složité práce. Řekli jsme si, že bychom rádi na jaře pozorovali na pozemku školy ptactvo. 1,2,3 ... dlouho netrvalo, učitele a žáky vzájemně napadla ptačí budka. Nejdříve jsme vše dobře promysleli, abychom nepohořeli na maličkosti. Žáci dostali zadání domacího úkolu, pan učitel sehnal materiál a další týden jsme se pustili do práce, viz.: video. Jsme si dobře vědomi, že ptačí budka musí odpovídat způsobu života a zvyklostem opeřenců, jinak zůstane neobydlena. Dbáme, aby budka nebyla příliš zastíněna větvemi. Vletový otvor má směřovat na východ nebo jihovýchod. Sledujte naše kroky.

KYSILKA Roman, tř. učitel