2. a 3. dubna 2024

• školní psycholog

Květen ve školní družině

Měsíc květen se vydařil.

Celých jednatřicet dní nás provázela motivační hra „Pohádková písmenka“.

Díky teplému počasí jsme mohli většinu aktivit přenést ven na čerství vzduch. Velkým pomocníkem se při těchto aktivitách stala malá obyčejná podložka na sezení. Obyčejný podsedák nám umožnil seděti v trávě bez toho, abychom pocítili chlad a vlhkost. Stal se výtvarnou podložkou, stolkem a našel i další využití. Použili jsme jej pro skládání puzzle při soutěži „Učíme se hrou – květiny, rostliny a mláďata uprostřed provoněného lesa. Stal se měkkou podložkou pod kolena, když jsme školní chodník použili jako plátno pro barevné křídy. Byl i užitečný při výtvarném projektu „Naše město“, kde byl paletou i plátnem. Zde nám nedá a musíme vyzvednou práci našeho prvňačka Tomáše Vokouna. Tento, mírou nebývalou, vystihl kresbu pomníku Habartovských četníků. Neskutečně krásná kresba.

Několik dnů jsme věnovali výrobě dárku na Den matek. Myslíme, že se práce s korálky vydařila. Spolu s básničkou „K čemu jsou holky“ od Jiřího Žáčka nakonec dokázala vykouzlit úsměv na nejedné maminčině tváři.

Malý projekt z biologie „Housenka“ a „Líhnutí motýlů“ byl inspirací pro nejedno dítko. Vrtění papírových housenek, které se rozvíjely a přebarvovaly, sledovaly děti se zatajeným dechem. Následující „Ruce-Motýl“ byl jen logickým pokračováním líhnutí.

Bosé nožky a Vítkův chodník. Nožky našich dětí se možná poprvé setkali se netradičním povrchem. Bosky, bosky žádné krosky.  Všechny nožky okusily nové pocity a hup zpátky do bačkorek, kde je jim přeci jen asi nejlépe.

Měsíc se nachýlil ke konci a je tu červen se svým „Smíchmetrem“, ale o tom zase až příště.

Iva Ondříšková

Šárka Mašková