Koloběžka - běžka

A je tady další akce se školní družinou. Náš projekt o vzájemné spolupráci pokračuje.

Duben je každoročně považován za měsíc bezpečnosti. Pravdou je, že čím dál tím více se na ulicích potkáváme s koloběžkami různých tipů. Proto jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným a na zahradě Domu dětí a mládeže vznikla koloběžko trasa. K jízdě byly využity koloběžky, které má Dům dětí zapůjčené od komise prevence kriminality. Nejednalo se pouze o rychlé projetí, ale jak napovídá název akce tak se koloběžkovalo a také běžkovalo. K tomu všemu nám sluníčko pořádně zatápělo.

Trasa byla kombinovaná s úkoly, které každý musel absolvovat. Ve výsledku se počítal čas projetí od startu k cíli a také počet chyb, které na trase „koloběžkář“ udělal.

Vše vypadalo velice snadně, ale když se k jízdě na koloběžce přidaly dřepy, slalom, běh a skluzavka…noooo to už byl dojezd do cíle opravdu udýchaný.

Celou akci doplnilo ještě malování dopravních prostředků, aby se nikdo nenudil. Na všechny účastníky čekala odměna. Samozřejmě, že ti nejlepší si odnesli ještě malý bonus navíc.

DDM Habartov: Jana Chalupská, Marcela Králová

Školní družina: Iva Ondříšková, Šárka Mašková