18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Akce "hledej vajíčka" školní družina x klub Sluníčko

Po vzájemné domluvě vznikl projekt Školní družiny ZŠ a Klubu Sluníčko při DDM Habartov. Jednou připraví společnou akci Školní družina ZŠ a podruhé Klub Sluníčko při DDM Habartov. Právě tento měsíc nabízí
2 vhodné události. Velikonoce a Pálení čarodějnic.

A tak hurá na společné soutěžení, které zahajuje ŠKOLNÍ DRUŽINA.

12. duben byl den jako malovaný. Modrá obloha a sluníčko, které jsme si už moc dlouho přáli.

Děti ze Sluníčka byly zvědavé, co je vlastně na této společné akci čeká. Hledej vajíčka? A to jako budou čokoládová poházená v trávě?, nebo dokonce budou čerstvá? a kdo jich posbírá nejvíc a nebudou rozbitá tak vyhrává?? Fantazie pracovala na plné obrátky.

Ale pozor…skutečnost byla zcela jiná.

Přihlášeno bylo 48 dětí, ale po odečtu marodů se jich sešlo 38.  Děti  se rozdělily do soutěžních dvojic. Každá dvojice dostala desky s herním plánem, plným očíslovaných pestrobarevných vajíček. Přesně tak mají velikonoční vajíčka vypadat-lákat barvičkami.  Paní vychovatelka Iva Ondříšková trpělivě vysvětlovala, že na pozemku u školy je rozmístěno 30 karet s těmito barevnými vajíčky a na každé kartě je otázka. Pokud ji správně odpoví tak doplní písmenko do tajenky v herní kartě. Je jasné, že otázky nebyly jen lehoučké a navíc, nikdo není vševěd.

Úsměvná a pro některé děti byla dost náročná tato otázka:

Jak se jmenuje samice od berana? No schválně, zkuste si odpovědět. Ovce nebo beranice-)))) Proto bylo připraveno 5 záchranných stanovišť, jejichž splněním si naši sběratelé mohli chybějící písmenko nahradit.

Jedno ze stanovišť odsadil pan školník, chlap jak hrom a ten přeci nebude mít nějaké házení balonkem, ten měl rovnou házení polínkem do kolečka.

Postupem času se všem ukazovala tajenka…jen děti říkaly, že je asi nějaká pomotaná. Že by chyba v přípravě? Ale nééééé. To jen byly do tajenky vloženy 4 políčka na zmatení sběračů vajíček, aby nebylo tak snadné domyslet si tajenku s nápisem:

PŘEJEME VÁM VESELÉ VELIKONOCE.

Téměř hodina a půl pobíhání a hledání odpovědí byla samozřejmě odměněna krásným balíčkem plným dobrot. Nikdo nebyl ošizen vždyť i snaha se cení.

Děkujeme Školní družině za krásnou akci a těšíme se na oplátku u nás v Domě dětí s klubem Sluníčko na akci Den s čarodějnicí.

Dům dětí a mládeže Habartov: Jana Chalupská a Marcela Králová

Školní družina Iva Ondříšková a Šárka Mašková