Olympiáda školní družiny pokračuje

Olympiáda školní družiny vstoupila do svého třetího dne. Představily se poměrně nové sporty, které si svou olympijskou tradici teprve získávají.

Skeleton v jednotlivcích byl ukázkou veliké zručnosti a preciznosti jednotlivých závodníků. Souboje byly vyrovnané, ale nakonec se podařilo zvítězit týmu Kačenka.

Technická zručnost, preciznost, ale hlavně souhra se pak projevila ve skeletonu dvojic. Ohromná rychlost, bravurní otočky, to vše jsme mohli vidět na naší dráze.

Boby družstev byly poněkud zklamáním, neboť došlo k technickým problémům a rychlost na trati se musela z bezpečnostních důvodů poněkud snížit. I přesto jsme viděli přesvědčivé a krásné vítězství týmu Kačenka.

Trochu méně rychlosti a dravosti pak přinesl curling.

Tento mladý olympijský sport má v Irsku svou dlouholetou tradici. Na našem olympijském stadionu jsme viděli boj plný emocí. Technická připravenost olympioniků byla vysoká. Hra dokonalá. Ale vyhrát může jen jeden. Přesvědčivé vítězství týmu Kačenka, pak nebylo pro diváky překvapením.

Další olympijské klání je za námi a čeká nás poslední závěrečný den.

Sportu zdar a olympijskému zvlášť.

Iva Ondříšková