18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Zimní olympijské hry ŠD

Dlouho očekávaný okamžik nastal.

3. 2. 2022  v 13:35 hod se v tělocvičně rozezvučela olympijská hymna a sportovci nastoupili ke slavnostnímu zahájení Zimních olympijských her školní družiny 2022..

Program prvního olympijského dne byl opravdu bohatý.

Sportovní klání zahájilo sjezdové lyžování, ve kterém přesvědčivě zvítězilo družstvo zelených.

Následoval slalom. V této královské disciplíně si vítězství, po urputném zápolení, odnesli zelení.

Sportovní duch červených však nepolevoval a dále zápolili s plnou silou.

Běh na lyžích opět lépe zvládli zelení borci. Červené družstvo se však nevzdávalo a ukázalo, že umí. Skoky na lyžích přesvědčivě vyhráli borci červeného družstva.

Závěrečné akrobatické lyžování ukázalo, že síly jsou vyrovnané. Viděli jsme čistě provedené sestavy s množstvím precizních piruet a holubic. Překvapení na svah vnesl až Adam Baur.

Tento borec zasadil do své sestavy i překvapivý a krásný prvek. Přetočenou piruetu zakončenou hvězdou. Bravo.

Vítězství si dle názoru poroty v této disciplíně vydobyli červení.

Po náročném vyhodnocení se vítězem prvního dne zimní olympiády stalo družstvo zelených.

První den zimní olympiády se skutečně vydařil.

Iva Ondříšková, Šárka Mašková