„Leden za kamna vlezem“

Tak to byste, ale nesměli chodit do naší školní družiny. Naše děti určitě za kamny nenajdete.

„Strom splněných přání“ - přáníčka byla napsána samozřejmě v prosinci a v lednu došlo na jejich odhalení. Splnil nám Ježíšek přání či nikoliv? Sešlo se mnoho tradičních přání, ale bylo i několik, která jsme u dětí nečekaly. Až nám to slzičku do očí vehnalo.

„Lednové koulování“ – velká motivační hra se vším všudy co k tomu patří. Hrací karta se zimní tématikou. Nalepovací kouličky za splněné úkoly. Karty se nám hezky plnily a odměny se jen sypaly.

Kromě několika výtvorů ve výtvarce jsme udělali šiško krmítko pro ptáčky a pověsili jsme je v lese.

Při cestách lesem jsme nezaháleli a určovali jsme stopy zvířátek, které nechala ve sněhu. Zde jsme si pomohli technikou a u zvířátek jsme si pouštěli i zvuky k nim patřící.

V lednu jsme ještě stihli odpoledne s „Popletenou pohádkou“, hravé „Poznáváme ptáčky“, práci s temperou a velice zábavné „Družinové rýmování“.

Ani těla nezahálela. Vycházky do přírody, koulovačka a stopovačka. A jednou týdně je nás plná tělocvična.

Leden pomalu končí, ale za kamny nás nehledejte.

Iva Ondříšková

Šárka Mašková