18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Pohádkový podvečer

Víte, jak se jmenuje sestra Arabely? Kdo je nejlepším kamarádem zlobra Shreka? Nebo jakou barvu sukně má Manka?

Tak na takové a podobné otázky odpovídaly děti ve školní družině jednoho pátečního podvečera - byla už tma a bylo to dost príma. Tahle akce nahradila v tuto nehezkou dobu tradiční „Pohádkové spaní“.

A co všechno se v družině dělo? Kromě pohádkového kvízu děti bojovaly v dovednostních mezihrách. Rozfoukávaly například pingpongové míčky do kelímků pomocí trubiček od papírových ubrousků, skládaly puzzle, přemísťovaly kelímky pomocí nafukovacího míčku, či za neustálého pinkání si s balónkem sbíraly dominové berušky. Děti soutěžily v družstvech. V čele družstva byl kapitán a každou správnou odpověď stvrzoval takzvaný „hadač“, který musel pro to, aby získal pro družstvo bod, uhodnout dvojici pexesa.

Legrace bylo hodně, odměny krásné. Únava přišla naštěstí včas, takže když si v půl deváté večer přišli pro spokojené děti rodiče, bylo to úplně akorát. Přejme si jen, abychom se už příští rok mohli ve školní družině vrátit k původní „spinkací“ verzi.

Šárka Mašková

Iva Ondříšková