Čertovská diskotéka s Mikulášskou nadílkou

Nuda se ve školní družině rozhodně nezabydlela.

3. 12. 2021 jsme ve 14:00 dorazili do vyzdobené tělocvičny a udělali jsme si Čertovskou diskotéku. Nejen tancem živa je zábava. Zahráli jsme si  židličkovanou, koulovanou a čas kouzelně rychle utíkal.

Byla třetí hodina odpolední, když cinkání zvonku oznámilo příchod Mikuláše.

Nechyběl anděl a trojici uzavíral pekelník s červenými rohy.

Mikulášova kniha hodných děti byla prázdná, a tak se muselo předčítat z knihy pekelné. Byly tu hodné děti s čertovskými ohýnky v očích, upovídánci, hádavice, neuklízeči, nepapánci, zapomínači i pomalíci. Pekelná kniha měla hodně stránek, ale pekelník se protentokrát spokojil se slibem a žádnou dušičku z naší družiny si s sebou neodnesl.

Dítka pak za písničku, básničku či taneček obdržela od Mikuláše vytoužený balíček a mnozí se hned pustili do dobrot v něm ukrytých.

Den se skutečně vydařil a dětem se líbil.

Chtěly bychom poděkovat našemu Mikuláši andělu i čertu.

Za rok se snad zase uvidíme.

Iva Ondříšková

Šárka Mašková