Pohádkové spaní

Letos již po šesté. „Scénář“ je v podstatě pořád stejný, jen osoby se mění. Loutkové divadélko Kahánek zahrálo pohádku, děti si i zazpívaly.  A pak si každý vylosoval, do kterého soutěžního družstva bude patřit. Lítý boj o krásné ceny začal ...chvilku padaly otázky, pak se soupeřilo u meziher, skládalo se pexeso…a hodnotilo se – nikdo neodešel bez dárečku.  Přichází na řadu večeře, vybalování karimatek, spacáků, převlékání do pyžam a nočních košilek…zalehnutí s knížkou v ruce a čekání na to, až na mě dojde řada a budu moci ukázat ostatním dětem, jakou knížku mám rád a kousíček z ní přečíst….Je dočteno, zachumláváme se a jdeme spát…Tohle spaní v družině je takové komorní, klidné…hlavní roli tu hrají pohádky a říběhy, kdy dobro vítězí nad zlem….

Šárka Mašková