18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Exkurze v ETI

Proč se učit ve škole, když to jde i jinde? To zjistili žáci IX.A a osmých tříd. Dopoledne nasedli do autobusu a odjeli do Citic poznávat život i z té druhé strany. V rámci fyziky, chemie a zeměpisu se zúčastnili exkurze v Elektrárně Tisová.

Po chvilce ponaučení co se smí a co se nesmí, vyfasovali žáčci i učitelé bezpečnostní helmy a vyrazili do provozu. Průvodci jim ukázali vše, co si jen mohli v elektrárně a teplárně prohlédnout. Za velkého rachotu viděli ohromné kotle a turbíny, v tiché pohodě  velíny plné počítačů, prohlédli si také pásy uhlí a biomasy v místnostech plných prachu a trubek. Největší zážitek byl výjezd výtahem do 17.patra a pak prohlídka celého komplexu elektrárny z výšky 73 metrů. Zároveň se dověděli spoustu informací o chodu elektrárny, o ekologických projektech, o téměř bezodpadové výrobě, o pracovních možnostech.

Co říct závěrem? Je dobré vidět na vlastní oči, že co se ve škole učíme, v životě jako když najdeme.

Za všechny účastníky exkurze napsala

Mgr. Ingeborg Marková, třídní učitelka IX.A