18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Prázdninové opravy v naší škole

Oproti loňským prázdninám, kdy se ve škole jednalo o opravy veskrze drobnějšího charakteru a školní chodby se zahalily do pro ně nezvyklého ticha, letošní červenec a srpen se nesl v poněkud jiném duchu.

Po obvyklém a nutném papírovacím kolečku, které nejprve stanovuje samotný záměr a následně zahrnuje i oslovení firem a poptávkové řízení, jehož výsledky poté posvětí rada města, tak na začátku července ve škole žáky a učitele vystřídali řemeslníci.

Tou největší a finančně nejnáročnější akcí se pro letošek stalo malování učeben v pavilonu A,  přičemž sedm z nich se dočkalo i kompletní renovace podlahy, která byla následně pokryta novým linem a osazena potřebnými lištami. Malování se týkalo kupříkladu i radiátorů a některé zdi vinou nežádoucích zásahů nenechavých žáků vyžadovaly i zevrubnější opravy a zásahy. Výmalba tak spolkla největší objem finančních prostředků a to cca 876 tisíc Kč.

Bez dvou tisíc 120 tisíc korun si vyžádal nákup lavic a židlí do dvou učeben. Na zbrusu nový nábytek se tak mohou těšit žáci ve dvou třídách a to po jedné z prvního i druhého stupně.

Třetí položkou se stala oprava stříšky a okapů nad hlavním vchodem do školní družiny, která si vyžádala 60 tisíc Kč.

Jistě nezanedbatelného vylepšení se v dohledné době dočká i ICT vybavení, které se stává stále více součástí moderní výuky. Tento upgrade technologií a vybavení bude naši školu stát cca 330 tisíc Kč. Kompletní obměna hardwaru a také navýšení jeho počtu se bude týkat počítačové učebny v pavilonu B, kam během září bude nainstalováno 16 zbrusu nových stolních počítačů. Pro mobilitu a využitelnost výukových aplikací a programů se pak stává klíčovým také zásadní posílení školní wi-fi sítě, která již kapacitně nevyhovovala aktuální nárokům. Poslední novinkou v této oblasti je aktuální navýšení rychlosti internetového připojení, které bylo žádoucí z důvodů nárůstu počtu počítačových stanic ve škole.

Na pořadu dne byly samozřejmě i další drobnější opravy a investice v řádu několika málo tisíc korun, kam lze zařadit například opravu svodu u hlavního vchodu pavilonu B či další drobnější nápravy škod na inventáři a mobiliáři školy.

Nesmíme zapomenout ani na to, že po řemeslnících je nutné školu takříkajíc nablýskat a to již byla práce pro naše paní uklízečky a pana školníka. Školní prostory tak prošly zevrubnou očistou, kdy se provádí i rozsáhlejší úklid v podobě mytí oken či čištění koberců a židlí.

Díky finančním prostředkům z fondů školy se tedy opět udělal správný krok ke zlepšení prostředí, ve kterém tráví několik set lidí z Habartova po deset měsíců v roce podstatnou část každého všedního dne. Investice do neustálého zlepšování jistě zdaleka nejsou u konce a zaměstnanci školy v čele s ředitelem Mgr. Václavem Riedlem věří, že v rámci výborné spolupráce s městem Habartov se na ně i v příštích letech najde dostatek potřebných peněz.

Mgr. Aleš Plevka