18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Exkurze na Okresním soudě v Sokolově

Na začátku prosince nás naše třídní učitelka informovala o tom, že navštívíme soudní přelíčení na Okresním soudu v Sokolově. Moc jsem se na tu událost těšila, protože mě vždy zajímalo, co se za dveřmi této veliké budovy děje a jak to tam vypadá.

7.1.2011 bylo velmi mrazivé ráno. Sešli jsme se, celá třída, na autobusovém nádraží. Autobus vyjíždí včas a cesta to byla velmi veselá a díky třídním bavičům rychle utíkala.

Když jsme dorazili do budovy okresního soudu, nejprve jsme museli projít zabezpečovacím zařízením, aby se zjistilo, jestli u sebe nemáme nebezpečné předměty. Naše batohy čekala prohlídka rentgenovým zařízením. Všichni jsme se zbavili kovových věcí, takže jsme prošli bez obtíží.

Padlo půl deváté a zapisovatel případu nás pozval dovnitř. V soudní síni to vypadalo přesně jako ve filmu, dřevěné lavice, naproti dlouhý stůl, za kterým seděl pan soudce se zapisovatelem. Pan soudce nás poučil o chodu soudního přelíčení a potom se dostavil obhájce se státním zástupcem.

Konečně se ve dveřích objevila eskorta s obžalovaným. Podle vypovídajících žalujících vykradl obžalovaný sklad s tabákovými výrobky. Svědkové ale proti němu nevypovídali, protože všichni byli buď jeho rodinní příslušníci nebo jinak spříznění. Líčení bylo proto odročeno a my se nedozvěděli, kdo byl nakonec za trestný čin potrestán, ale určitě to byl pro nás zajímavý zážitek. Já si osobně myslím, že obžalovaný sklad nevykradl, ale přesto do vězení půjde, protože už má za sebou několik trestných činů.

Po odchodu z budovy jsme  společně s mými spolužáky vstřebávali dojmy a poznatky z této události a pomalu jsme odcházeli k sokolovskému nádraží.

Za IX.A Denisa Karafiátová