18. 4. 2024 v 16.30

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

(dle informací třídních učitelů)

Soutěž mladých cyklistů

Dne 4.5.2017 se naše škola zúčastnila okresního kola dopravní soutěže v Sokolově. Tomuto kolu předcházelo místní kolo v Habartově, kterého se zúčastnilo celkem 36 žáků základní školy čtvrtých až devátých ročníků.

Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií – testem znalostí dopravních předpisů a praktické části. V testu znalostí se žáci zabývali otázkami jako „Jaká je první pomoc při otevřené zlomenině?“ a nebo „Které auto pojede první, pokud je jedno na hlavní silnici a druhé ne?“ V praktické části museli soutěžící prokázat dovednosti jízdy na kole na překážkové dráze. Plnili úkoly jako „Převez kelímek s vodou ze stolu na stůl.“ Tato část byla hodnocená pomocí trestných bodů, které děti sbíraly díky chybám při projíždění dráhy.

Nejlepší žáci, kteří se následně zúčastnili okresního kola v Sokolově, jsou seřazeni v tabulce:

Okresní kolo v Sokolově proběhlo 4.5. Soutěž se uskutečnila v prostorách DDM Sokolov a přilehlém dopravním hřišti. Celkem se ho účastnilo dvanáct škol. Úkol dětí byl nasbírat co nejméně trestných bodů z následujících disciplín: test silniční dopravy, řešení situací první pomoci, test zručnosti na překážkové dráze a jízda na dopravním hřišti. Naši žáci dopadli následovně:

Naše škola se umístila na celkovém pátém místě. Tabulku s finálními výsledky můžete najít pod článkem.

Z našich dětí se nejlépe umístila Taťána Chudá, která svou bezchybnou jízdou na dopravním hřišti dělala čest naší škole i celé obci.

Rádi bychom znovu poděkovali všem organizátorům, především DDM Sokolov a Habartov a dopravní policii Karlovy Vary, která zaštítila celou akci svým odborným dohledem, a těšíme se na příští rok.

Radka Čermáková