2. a 3. dubna 2024

• sociální asistent
  • školní psycholog

Pythagoriáda

Tak jako každý rok, proběhlo i letos na naší škole školní kolo matematické soutěže s názvem Pythagoriáda. Na druhém stupni se konalo v průběhu měsíce února.

Účast v soutěži je dobrovolná, zúčastnit se může každý žák 6.,7. nebo 8. ročníku. Soutěžící řeší 15 úloh, při jejich řešení se mohou spoléhat pouze na vlastní hlavu - nesmí používat kalkulačku ani matematicko-fyzikální tabulky. Na vyřešení úloh mají 60 minut čistého času. Úspěšným řešitelem je každý soutěžící, který správně vyřeší minimálně 9 úloh.

Přestože i letos byly zadané úlohy složité, podařilo se některým žákům překonat pomyslnou hranici 9-ti bodů a postoupit do okresního kola, které proběhne 21.3.2011 v Sokolově. Úspěšnými řešiteli jsou: Františka Dubová a Jonáš Brandis, oba z 8.A.

Pochvalu si také zaslouží i všichni ostatní soutěžící, kteří se Pythagoriády dobrovolně zúčastnili, přestože do okresního kola nepostoupili.

Mgr. Jitka Polívková